| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 10 l (1 other) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Broil, Toast, Keep warm |
| Number of functions i | 5 (11 others) |
| Maximum cooking temperature i | 204°C (26 others) |
| Minimum cooking temperature i | 38°C (17 others) |
| Operating power consumption i | 900W (2 others) |
| Release date i | 2 years ago10/06/2023Black+Decker TO1787SS-RFP |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 394 mm (6 others) |
| Thickness i | 292 mm (1 other) |
| Height i | 208 mm |
| Weight i | 4.15 kg |
| Volume i | 23929.98 cm³ |