| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 25.5 l |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Roast, Reheat, Bake, Toast, Broil, Keep warm, Dehydrate |
| Number of functions i | 11 (7 others) |
| Maximum cooking temperature i | 204°C (26 others) |
| Minimum cooking temperature i | 38°C (17 others) |
| Operating power consumption i | 900W (2 others) |
| Release date i | 10 months ago03/10/2025 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 495 mm |
| Thickness i | 395 mm (4 others) |
| Height i | 290 mm (5 others) |
| Weight i | 17.24 kg |
| Volume i | 56702.25 cm³ |