| Style i | Oven, Rotisserie (13 others) |
| Capacity i | 30.3 l |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Roast, Broil, Toast, Bake, Keep warm, Dehydrate, Reheat (13 others) |
| Number of functions i | 19 (1 other) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 32°C (17 others) |
| Operating power consumption i | 1800W (47 others) |
| Release date i | 4 years ago07/30/2021 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 502 mm |
| Thickness i | 463 mm |
| Height i | 417 mm |
| Weight i | 12.4 kg |
| Volume i | 96921.64 cm³ |