| Style i | Oven (76 others) |
| Capacity i | 5.5 l (8 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Toast, Bake, Keep warm, Reheat, Dehydrate, Broil, Roast, Slow cook (9 others) |
| Number of functions i | 12 (24 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 38°C (17 others) |
| Operating power consumption i | 1700W (38 others) |
| Release date i | 1 year ago03/26/2024 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 316 mm |
| Thickness i | 370 mm (1 other) |
| Height i | 342 mm (2 others) |
| Weight i | 5.68 kg |
| Volume i | 39986.64 cm³ |