| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 4.5 l & 4.5 l (8 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Roast, Reheat, Dehydrate, Bake, Broil |
| Number of functions i | 6 (33 others) |
| Maximum cooking temperature i | 232°C (65 others) |
| Minimum cooking temperature i | 32°C (17 others) |
| Operating power consumption i | 1700W (38 others) |
| Release date i | 4 years ago11/22/2021 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 413 mm |
| Thickness i | 347 mm |
| Height i | 315 mm (4 others) |
| Weight i | 1.35 kg |
| Volume i | 45142.96 cm³ |