| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 3.03 l |
| Is a dual basket air fryer i | ✔ (54 others) |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast (4 others) |
| Number of functions i | 7 (21 others) |
| Maximum cooking temperature i | 204°C (26 others) |
| Minimum cooking temperature i | 80°C (34 others) |
| Operating power consumption i | 1400W (7 others) |
| Release date i | 5 years ago03/30/2020 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 394 mm (6 others) |
| Thickness i | 279 mm (1 other) |
| Height i | 318 mm (2 others) |
| Weight i | 5.1 kg |
| Volume i | 34956.47 cm³ |