| Style i | Oven, Rotisserie (13 others) |
| Capacity i | 13 l (1 other) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Roast, Dehydrate, Air fry, Bake, Toast, Broil, Reheat, Keep warm |
| Number of functions i | 8 (36 others) |
| Maximum cooking temperature i | 200°C (58 others) |
| Minimum cooking temperature i | 40°C (33 others) |
| Operating power consumption i | 2500W (1 other) |
| Release date i | 2 years ago01/05/2024 |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✖ |
| Width i | 350 mm |
| Thickness i | 351 mm (1 other) |
| Height i | 315 mm (4 others) |
| Weight i | 5.7 kg |
| Volume i | 38697.75 cm³ |