| Style i | Basket (115 others) |
| Capacity i | 5.5 l (8 others) |
| Is a dual basket air fryer i | ✖ |
| Preset functions i | Air fry, Bake, Roast, Broil, Dehydrate |
| Number of functions i | 5 (11 others) |
| Maximum cooking temperature i | 220°C (6 others) |
| Minimum cooking temperature i | 80°C (34 others) |
| Operating power consumption i | 1500W (23 others) |
| Has a dishwasher safe basket/pot i | ✔ (132 others) |
| Width i | 310 mm (1 other) |
| Thickness i | 330 mm (2 others) |
| Height i | 300 mm (2 others) |
| Weight i | 5.8 kg |
| Volume i | 30690 cm³ |