PocketBook CAD Reader features Unknown. Help us by suggesting a value. processor, 2GB RAM with 16GB storage, 13.3" display, 8000 mAh battery, Unknown. Help us by suggesting a value. main camera.
| Weight i | 700 g (1 other) |
| Width i | 309 mm |
| Height i | 241 mm |
| Screen Size i | 13.3" (4 others) |
| Resolution i | 1200 x 1600 px (1 other) |
| Pixel Density i | 150 ppi |
| Display Type i | LCD (116 others) |
| Internal Storage i | 16GB (75 others) |
| RAM i | 2GB (100 others) |
| CPU Speed i | 2 x 1 GHz (32 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (573 others) |
| Has a built in hdr mode i | ✔ (601 others) |
| Can create panoramas in camera i | ✔ (451 others) |
| Supports slow motion video recording i | ✖ |
| Battery Power i | 8000 mAh (37 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (770 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (772 others) |
| Release date i | 14 years ago12/16/2011 (6 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n) (207 others) |
| Sim cards i | 1 SIM (389 others) |
| Has mail privacy protection i | ✖ |
| Has on device machine learning i | ✖ |
| Has clipboard warnings i | ✖ |
| Has location privacy options i | ✖ |
| Has camera/microphone privacy options i | ✖ |