Lenovo IdeaPad Miix 320 features Unknown. Help us by suggesting a value. processor, 4GB RAM with 128GB storage, 10.1" display, Unknown. Help us by suggesting a value. battery, 5 MP main camera.
1" screen, while is 639g lighter. Against the Legion Tab Gen 3, has 4GB RAM compared to Legion Tab Gen 3's 16GB, and offers 128GB storage compared to 512GB, and features a larger 10.1" display versus 8.8", and is 349g lighter. Compared to the Tab Extreme, the IdeaPad Miix 320 has 4GB RAM compared to Tab Extreme's 12GB, while offers 128GB storage compared to 256GB. The Yoga Tab has 4GB RAM compared to Yoga Tab's 12GB, and the Idea Tab Pro has 4GB RAM compared to Idea Tab Pro's 8GB.
| Weight i | 1.02 kg (2 others) |
| Screen Size i | 10.1" (165 others) |
| Resolution i | 1920 x 1200 px (136 others) |
| Pixel Density i | 224 ppi (94 others) |
| Display Type i | IPS, LCD (338 others) |
| Internal Storage i | 128GB (163 others) |
| RAM i | 4GB (127 others) |
| CPU Speed i | 4 x 1.44 GHz (Intel Atom x5-Z8350) |
| Geekbench 6 Result (multi) i | 369 (Intel Atom x5-Z8350) |
| Geekbench 6 Result (single) i | 135 (Intel Atom x5-Z8350) |
| Has an external memory slot i | ✔ (573 others) |
| Semiconductor size i | 14 nm (Intel Atom x5-Z8350) |
| Megapixels (main camera) i | 5 MP (144 others) |
| Megapixels (front camera) i | 2MP (159 others) |
| Has a front camera i | ✔ (762 others) |
| Can create panoramas in camera i | ✔ (451 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (621 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Number of microphones i | 1 (245 others) |
| Battery Life i | 10 hours (47 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (770 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (772 others) |
| Release date i | 8 years ago02/27/2017 (1 other) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (227 others) |
| Sim cards i | 1 SIM (389 others) |
| USB Ports i | 3 (2 others) |
| Instruction sets i | SSE 4.2, SSE 4.1, AES, MMX (Intel Atom x5-Z8350) |
| Ram speed (max) i | 1600 MHz (Intel Atom x5-Z8350) |
| Usb 3.0 ports i | 1 |
| Type i | Detachable (5 others) |
| Usb 2.0 ports i | 2 |