| Car Type i | Minivan (6 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | FWD (23 others) |
| Length i | 5.08 m |
| Width i | 1.98 m (5 others) |
| Cargo volume i | 1107 l |
| Cargo volume (seats down) i | 4247 l |
| Horsepower i | 266 hp |
| Maximum torque i | 332 Nm |
| Engine Size i | 3.5 l (8 others) |