| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | FWD (23 others) |
| Length i | 4.68 m |
| Width i | 1.93 m (4 others) |
| Height i | 1.7 m (9 others) |
| Cargo volume i | 912 l (1 other) |
| Cargo volume (seats down) i | 1951 l |
| Maximum headroom (front) i | 1.02 m (11 others) |
| Horsepower i | 285 hp (1 other) |
| Maximum torque i | 343 Nm |
| Engine Size i | 3.5 l (8 others) |