| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | FWD (23 others) |
| Length i | 4.77 m (3 others) |
| Width i | 1.89 m (4 others) |
| Height i | 1.7 m (9 others) |
| Cargo volume i | 1132 l |
| Cargo volume (seats down) i | 2272 l |
| Maximum headroom (front) i | 992mm |
| Horsepower i | 270 hp (1 other) |
| Maximum torque i | 336 Nm (1 other) |
| Engine Size i | 3.5 l (8 others) |