| Car Type i | Minivan (6 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | FWD (23 others) |
| Length i | 5.1 m (3 others) |
| Width i | 1.97 m (7 others) |
| Height i | 1.85 m |
| Cargo volume i | 1051 l |
| Cargo volume (seats down) i | 3392 l |
| Maximum headroom (front) i | 1.07 m (7 others) |
| Acceleration time (0 100 km/h) i | 9.1 s |
| Horsepower i | 260 hp (1 other) |
| Maximum torque i | 325 Nm (1 other) |
| Engine Size i | 3.5 l (8 others) |