| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 5.04 m (3 others) |
| Width i | 2 m (13 others) |
| Height i | 1.78 m (3 others) |
| Cargo volume i | 2313.5 l |
| Maximum headroom (front) i | 1.05 m (8 others) |
| Horsepower i | 290 hp (1 other) |
| Maximum torque i | 345 Nm |
| Engine Size i | 3.5 l (8 others) |