| Car Type i | SUV (106 others) |
| Fuel Type i | Gasoline (petrol) (60 others) |
| Drivetrain i | 4WD (117 others) |
| Length i | 4.89 m (7 others) |
| Width i | 1.83 m (1 other) |
| Height i | 1.69 m (1 other) |
| Cargo volume i | 1121 l |
| Cargo volume (seats down) i | 1914 l |
| Maximum headroom (front) i | 1.04 m (15 others) |
| Horsepower i | 283 hp (2 others) |
| Maximum torque i | 353 Nm (2 others) |
| Engine Size i | 3.6 l (5 others) |