| Weight i | 380 g (1 other) |
| Can Be Used Wirelessly i | ✔ (38 others) |
| Adjustable ipd i | ✖ |
| Screen Size i | 10.1" |
| Resolution i | 5120 x 2880 px |
| Field of view i | 210° |
| Refresh Rate i | 90Hz (23 others) |
| Display Type i | LCD (25 others) |
| Has Adjustable Lenses i | ✔ (41 others) |
| Has A Display i | ✔ (40 others) |
| Tracks Head Movement i | ✖ |
| Has Position Tracking i | ✔ (31 others) |
| Is compatible with android i | ✔ (25 others) |
| Is compatible with ios i | ✔ (19 others) |