| Weight i | 220 g |
| Can Be Used Wirelessly i | ✔ (38 others) |
| Adjustable ipd i | ✖ |
| Battery Power i | 220 mAh (1 other) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (24 others) |
| Thickness i | 106.2 mm |
| Height i | 98.6 mm |
| Display Type i | LCD (25 others) |
| Has Adjustable Lenses i | ✔ (41 others) |
| Tracks Head Movement i | ✔ (41 others) |
| Has usb type c i | ✔ (27 others) |
| Bluetooth Version i | 4 (4 others) |
| Is compatible with android i | ✔ (25 others) |
| Battery Life i | 12 hours (1 other) |