| Size Of Speakers i | 2 x 2" & 1 x 3" (1 other) |
| Number of channels of sound output i | 2.1 (25 others) |
| Audio output power i | 1 x 30W & 2 x 15W |
| Has aptx i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Lowest frequency i | 160 Hz (1 other) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✔ (114 others) |
| HDMI Ports i | 0 (50 others) |
| Has an hdmi output i | ✖ |
| Has bluetooth i | ✖ |
| Supports wi fi i | ✖ |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Has a microphone input i | ✖ |
| Volume i | 4338.36 cm³ |
| Has voice commands i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✖ |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 54 mm (2 others) |