| Size Of Speakers i | 2 x 8" & 2 x 3" & 2 x 1" (1 other) |
| Number of channels of sound output i | 2.1 (25 others) |
| Audio output power i | 2 x 30W (1 other) |
| Has aptx i | ✖ |
| Has aac i | ✔ (91 others) |
| Has an aux input i | ✖ |
| HDMI Ports i | 1 (95 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (32 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (45 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n) (15 others) |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Release date i | 6 years ago06/18/2019 |
| Volume i | 6179.27 cm³ |
| Has voice commands i | ✔ (38 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✔ (52 others) |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 131 mm (1 other) |