| Number of channels of sound output i | 4.2 |
| Audio output power i | 2 x 150W & 4 x 20W |
| Has aptx i | ✔ (81 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Lowest frequency i | 44 Hz |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✔ (114 others) |
| HDMI Ports i | 2 (13 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.0a (4 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✖ |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Has a microphone input i | ✖ |
| Release date i | 5 years ago02/27/2020 |
| Volume i | 23993.2 cm³ |
| Has voice commands i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✖ |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 164 mm |