| Size Of Speakers i | 5 x 1.25" & 2 x 3" |
| Number of channels of sound output i | 5.1 (10 others) |
| Audio output power i | 2 x 25W & 5 x 5W |
| Has aptx i | ✔ (81 others) |
| Has aptx adaptive i | ✔ (55 others) |
| Has aac i | ✔ (91 others) |
| Lowest frequency i | 45 Hz (3 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✔ (114 others) |
| HDMI Ports i | 1 (95 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.1 (11 others) |
| Bluetooth Version i | 5.3 (30 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (45 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (6 others) |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Volume i | 6155.36 cm³ |
| Has voice commands i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✖ |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✔ (52 others) |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 124 mm (2 others) |