| Number of channels of sound output i | 3.1 (7 others) |
| Has aptx i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Lowest frequency i | 60 Hz (2 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✔ (114 others) |
| HDMI Ports i | 3 (5 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (45 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (17 others) |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Release date i | 2 years ago11/13/2023 (1 other) |
| Volume i | 10336 cm³ |
| Has voice commands i | ✔ (38 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✔ (52 others) |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 160 mm |