| Size Of Speakers i | 2 x 3.5" & 6 x 4" & 5 x 1" (1 other) |
| Number of channels of sound output i | 5.1 (10 others) |
| Has aptx i | ✔ (81 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Lowest frequency i | 30 Hz (1 other) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✔ (114 others) |
| HDMI Ports i | 4 (1 other) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Hdmi version i | HDMI 2.1 (11 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (32 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (45 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (17 others) |
| Rj45 ports i | 1 (13 others) |
| Release date i | 5 years ago11/05/2020 |
| Volume i | 29202.53 cm³ |
| Has voice commands i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✔ (52 others) |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 171 mm |