| Number of channels of sound output i | 5 (8 others) |
| Has aptx i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Lowest frequency i | 50 Hz (10 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✖ |
| HDMI Ports i | 1 (95 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Bluetooth Version i | 5 (58 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (45 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (6 others) |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Release date i | 2 years ago02/19/2023 |
| Volume i | 4729.76 cm³ |
| Has voice commands i | ✔ (38 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✔ (52 others) |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 56 mm (4 others) |