| Internal Storage i | 16GB (3 others) |
| Screen Size i | 3.5" (2 others) |
| Resolution i | 480 x 800 px (5 others) |
| Pixel Density i | 267 ppi (1 other) |
| Weight i | 100 g (1 other) |
| Has a touch screen i | ✔ (37 others) |
| Volume i | 58.09 cm³ |
| Width i | 57 mm (1 other) |
| Thickness i | 8.9 mm (1 other) |
| Bluetooth Version i | 3 (4 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (15 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (23 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has A Radio i | ✔ (23 others) |