| Internal Storage i | 8GB (9 others) |
| Has an external memory slot i | ✔ (37 others) |
| Screen Size i | 1.1" (1 other) |
| Weight i | 15.88 g (1 other) |
| Volume i | 30.36 cm³ (1 other) |
| Width i | 36.07 mm (1 other) |
| Thickness i | 14.73 mm (1 other) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (23 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Usb version i | 2 (15 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has A Radio i | ✔ (23 others) |
| Is Capable To Record Voice i | ✔ (19 others) |
| Number of microphones i | 1 (10 others) |