| Internal Storage i | 2GB (3 others) |
| Weight i | 28 g (1 other) |
| Volume i | 29.97 cm³ (1 other) |
| Width i | 88.8 mm (1 other) |
| Thickness i | 15 mm (3 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (23 others) |
| Has a built in usb male connector i | ✔ (2 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Is Capable To Record Voice i | ✔ (19 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |