| Internal Storage i | 4GB (6 others) |
| Screen Size i | 1.8" |
| Resolution i | 128 x 160 px |
| Pixel Density i | 114 ppi |
| Weight i | 43 g |
| Volume i | 40.7 cm³ |
| Width i | 40 mm |
| Thickness i | 12.8 mm |
| Has stereo speakers i | ✔ (15 others) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (23 others) |
| Usb version i | 2 (15 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Is Capable To Record Voice i | ✔ (19 others) |
| Has A Radio i | ✔ (23 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |