| Internal Storage i | 4GB (6 others) |
| Screen Size i | 1" (2 others) |
| Resolution i | 64 x 128 px (1 other) |
| Pixel Density i | 143 ppi (1 other) |
| Weight i | 24 g |
| Volume i | 27.94 cm³ |
| Width i | 43.4 mm |
| Thickness i | 12.9 mm |
| Has a battery level indicator i | ✔ (23 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Usb version i | 2 (15 others) |
| Has A Radio i | ✔ (23 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Number of microphones i | 1 (10 others) |