| Internal Storage i | 4GB (6 others) |
| Screen Size i | 2" (4 others) |
| Resolution i | 240 x 320 px (4 others) |
| Pixel Density i | 200 ppi (3 others) |
| Weight i | 51 g (2 others) |
| Volume i | 31.14 cm³ (2 others) |
| Width i | 43.3 mm (2 others) |
| Thickness i | 7.4 mm (2 others) |
| Has stereo speakers i | ✔ (15 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Has A Radio i | ✔ (23 others) |
| Is Capable To Record Voice i | ✔ (19 others) |