| Internal Storage i | 2GB (3 others) |
| Resolution i | 64 x 128 px (1 other) |
| Weight i | 22 g |
| Volume i | 24.71 cm³ |
| Width i | 28.7 mm |
| Thickness i | 10.5 mm (1 other) |
| Has a battery level indicator i | ✔ (23 others) |
| Has a built in usb male connector i | ✔ (2 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (28 others) |
| Usb version i | 2 (15 others) |
| Is Capable To Record Voice i | ✔ (19 others) |
| Has A Radio i | ✔ (23 others) |
| Has a socket for a 3.5 mm audio jack i | ✔ |
| Number of microphones i | 1 (10 others) |