| Release date i | 2 months ago11/27/2025 (1 other) |
| Gpu name i | Maleoon 935 (1 other) |
| Directx version i | DirectX 12 (201 others) |
| Semiconductor size i | 6 nm (40 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 2 x 2.75 GHz & 4 x 2.27 GHz & 8 x 1.72 GHz |
| Cpu threads i | 14 threads |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Ram speed i | 2750 MHz (19 others) |
| Maximum memory bandwidth i | 44 GB/s (9 others) |