| Release date i | 2 years ago06/01/2023 |
| Gpu name i | Mali G610 MP3 |
| Semiconductor size i | 6 nm (40 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 2 x 2.5 GHz & 6 x 2 GHz (2 others) |
| Cpu threads i | 8 threads (244 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Ram speed i | 2750 MHz (19 others) |
| Ddr memory version i | 5 (109 others) |
| Maximum memory amount i | 16GB (69 others) |
| Maximum memory bandwidth i | 51.2 GB/s (18 others) |
| Geekbench 5 Result (single) i | 975 |
| Geekbench 5 Result (multi) i | 2099 |