| Release date i | 1 year ago11/26/2024 |
| Gpu name i | Maleoon 920 (2 others) |
| GPU Clock Speed i | 840 MHz (2 others) |
| Directx version i | DirectX 12 (201 others) |
| Thermal design power (tdp) i | 6W (27 others) |
| Semiconductor size i | 7 nm (40 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 2 x 2.5 GHz & 6 x 2.15 GHz & 4 x 1.6 GHz |
| Cpu threads i | 12 threads (8 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Ram speed i | 2750 MHz (19 others) |
| Maximum memory bandwidth i | 44 GB/s (9 others) |