| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Weight i | 2.54 kg (1 other) |
| Height i | 362 mm |
| Width i | 412 mm |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Maximum drilling speed i | 2900 rpm (1 other) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 8.2 amps |
| Hammering speed i | 58000 bpm (1 other) |
| Chuck diameter i | 19 mm (1 other) |
| Is A Hammer Drill i | ✔ (22 others) |