| Drill type i | Hammer (12 others) |
| Is Reversible i | ✔ (83 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Volume i | 1542.19 cm³ |
| Weight i | 997.9 g |
| Height i | 178 mm (3 others) |
| Width i | 152 mm (2 others) |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 12V (18 others) |
| Has a brushless motor i | ✔ (21 others) |
| Maximum drilling speed i | 1550 rpm (1 other) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Hammering speed i | 25500 bpm (2 others) |
| Chuck diameter i | 13 mm (33 others) |
| Has A Keyless Chuck i | ✔ (96 others) |
| Has A Pin Chuck i | ✖ |
| Has A High Precision Chuck i | ✖ |