| Drill type i | Hammer (12 others) |
| Is Cordless i | ✔ (79 others) |
| Weight i | 1.1 kg (2 others) |
| Height i | 209 mm (2 others) |
| Width i | 201 mm (1 other) |
| Has an led light i | ✔ (60 others) |
| Voltage i | 10.8V |
| Maximum drilling speed i | 1700 rpm (6 others) |
| Has Variable Speed i | ✔ (113 others) |
| Amperage i | 2 amps |
| Has A Keyless Chuck i | ✖ |
| Has A Pin Chuck i | ✔ (6 others) |
| Has A High Precision Chuck i | ✔ (6 others) |
| Is An Impact Drill i | ✔ (5 others) |