| Number of channels of sound output i | 2.1 (25 others) |
| Has aptx i | ✔ (81 others) |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Lowest frequency i | 49 Hz |
| Highest frequency i | 19.9 Hz |
| Has an aux input i | ✔ (114 others) |
| HDMI Ports i | 1 (95 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (32 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✖ |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Has a microphone input i | ✖ |
| Release date i | 5 years ago09/28/2020 (1 other) |
| Volume i | 8382 cm³ (1 other) |
| Has voice commands i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✖ |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 127 mm (1 other) |