| Size Of Speakers i | 2 x 4" & 1 x 5.5" & 2 x 0.75" |
| Number of channels of sound output i | 7.1 (6 others) |
| Has aptx i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Lowest frequency i | 45 Hz (3 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✖ |
| Has an hdmi output i | ✖ |
| Bluetooth Version i | 5.2 (6 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✖ |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Has a microphone input i | ✖ |
| Has s/pdif out port i | ✖ |
| Release date i | 3 years ago04/21/2022 (1 other) |
| Volume i | 3822 cm³ |
| Has voice commands i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✖ |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✔ (52 others) |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 91 mm |