| Number of channels of sound output i | 3.1 (7 others) |
| Has aptx i | ✔ (81 others) |
| Has aptx adaptive i | ✔ (55 others) |
| Has aac i | ✔ (91 others) |
| Lowest frequency i | 55 Hz (6 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✖ |
| HDMI Ports i | 1 (95 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Hdmi version i | HDMI 1.4 (4 others) |
| Bluetooth Version i | 5.3 (30 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✖ |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Has a microphone input i | ✖ |
| Release date i | 1 year ago05/15/2024 |
| Volume i | 6683.25 cm³ |
| Has voice commands i | ✖ |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✔ (52 others) |
| Thickness i | 67 mm (2 others) |