| Number of channels of sound output i | 5 (8 others) |
| Has aptx i | ✖ |
| Has aptx adaptive i | ✖ |
| Has aac i | ✖ |
| Lowest frequency i | 53 Hz |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✖ |
| HDMI Ports i | 1 (95 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Bluetooth Version i | 4.2 (32 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (45 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 4 (802.11n) (15 others) |
| Rj45 ports i | 0 (170 others) |
| Release date i | 3 years ago10/10/2022 (1 other) |
| Volume i | 4002.99 cm³ |
| Has voice commands i | ✔ (38 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✔ (52 others) |
| Number of microphones i | 1 (6 others) |
| Thickness i | 56 mm (4 others) |