| Size Of Speakers i | 2 x 4" & 2 x 2" & 2 x 1" |
| Number of channels of sound output i | 7 (1 other) |
| Has aptx i | ✔ (81 others) |
| Has aac i | ✔ (91 others) |
| Lowest frequency i | 70 Hz (6 others) |
| Highest frequency i | 20000 Hz (63 others) |
| Has an aux input i | ✔ (114 others) |
| HDMI Ports i | 1 (95 others) |
| Has an hdmi output i | ✔ (119 others) |
| Bluetooth Version i | 5 (58 others) |
| Has bluetooth i | ✔ (176 others) |
| Supports wi fi i | ✔ (45 others) |
| Wi fi version i | Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 4 (802.11n) (17 others) |
| Rj45 ports i | 1 (13 others) |
| Release date i | 4 years ago03/09/2021 |
| Volume i | 10590.51 cm³ |
| Has voice commands i | ✔ (38 others) |
| Control panel placed on a device i | ✔ (178 others) |
| Has a remote control i | ✔ (132 others) |
| Has a rechargeable remote control i | ✖ |
| Has A Dedicated Smartphone App i | ✖ |
| Number of microphones i | 0 (158 others) |
| Thickness i | 141 mm |