| Release date i | 9 months ago04/02/2025 (1 other) |
| Gpu name i | Immortalis G925 MC11 |
| Semiconductor size i | 3 nm (14 others) |
| Supported displays i | 2 (14 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 1 x 3.63 GHz & 3 x 3.4 GHz & 4 x 3 GHz |
| Cpu threads i | 8 threads (244 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Uses hmp i | ✔ (152 others) |
| L3 Cache i | 12 MB (3 others) |
| Ram speed i | 4266 MHz (12 others) |
| Ddr memory version i | 5 (109 others) |
| Maximum memory bandwidth i | 68 GB/s |