| Release date i | 3 months ago10/16/2025 |
| Gpu name i | Maleoon 920 (2 others) |
| GPU Clock Speed i | 840 MHz (2 others) |
| Semiconductor size i | 7 nm (40 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 1 x 2.29 GHz & 3 x 2.05 GHz & 4 x 1.3 GHz |
| Cpu threads i | 8 threads (244 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Ram speed i | 4266 MHz (12 others) |
| Ddr memory version i | 5 (109 others) |
| Maximum memory amount i | 16GB (69 others) |
| Maximum memory bandwidth i | 68.2 GB/s (6 others) |
| Memory channels i | 4 (41 others) |