| Release date i | 2 years ago05/09/2023 |
| Gpu name i | Mali G77 MP9 (5 others) |
| GPU Clock Speed i | 850 MHz (24 others) |
| Directx version i | DirectX 12 (201 others) |
| Thermal design power (tdp) i | 10W (19 others) |
| Semiconductor size i | 6 nm (40 others) |
| Supports 64 bit i | ✔ (373 others) |
| CPU Speed i | 1 x 3 GHz & 3 x 2.6 GHz & 4 x 2 GHz (2 others) |
| Cpu threads i | 8 threads (244 others) |
| Uses big.little technology i | ✔ |
| Uses hmp i | ✔ (152 others) |
| Ram speed i | 4266 MHz (12 others) |
| Ddr memory version i | 4 (131 others) |
| Maximum memory amount i | 16GB (69 others) |
| Supports ecc memory i | ✖ |