Sony MDR-X10 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
Against the WH-1000XM6, weighs 46g more at 300g. Compared to the WH-1000XM5, the MDR-X10 weighs 50g more at 300g. The WH-ULT900N weighs 45g more at 300g, and the WH-1000XM3 weighs 45g more at 300g.
| Fit i | On-ear (75 others) |
| Weight i | 300 g (10 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Can be folded i | ✔ (370 others) |
| Has a tangle free cable i | ✔ (296 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Lowest frequency i | 3 Hz (3 others) |
| Highest frequency i | 29000 Hz |
| Driver Unit Size i | 50 mm (40 others) |
| Impedance i | 24 Ohms (17 others) |
| Sound pressure level i | 106 dB/mW (19 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Has passive noise reduction i | ✔ (420 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |