Sennheiser RS 120 II features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | On-ear (75 others) |
| Weight i | 230 g (3 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Lowest frequency i | 22 Hz (1 other) |
| Highest frequency i | 19500 Hz (1 other) |
| Impedance i | 24 Ohms (17 others) |
| Sound pressure level i | 106 dB/mW (19 others) |
| Battery Life i | 20 hours (31 others) |
| Has a rechargeable battery i | ✔ (405 others) |
| Connectivity i | Wireless (226 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |