JBL Synchros S500 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Travel bag is included i | ✔ (353 others) |
| Lowest frequency i | 10 Hz (70 others) |
| Highest frequency i | 22000 Hz (62 others) |
| Driver Unit Size i | 50 mm (40 others) |
| Sound pressure level i | 117 dB/mW (7 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |