Sennheiser HD 600 features Unknown. Help us by suggesting a value. battery.
| Fit i | Over-ear (482 others) |
| Weight i | 260 g (15 others) |
| Has a detachable cable i | ✔ (468 others) |
| Has active noise cancellation (anc) i | ✖ |
| Lowest frequency i | 12 Hz (8 others) |
| Highest frequency i | 39000 Hz |
| Driver Unit Size i | 42 mm (3 others) |
| Impedance i | 300 Ohms (6 others) |
| Sound pressure level i | 97 dB/mW (11 others) |
| Has a neodymium magnet i | ✔ (233 others) |
| Connectivity i | Wired (175 others) |
| Has a 3.5mm male connector i | ✔ |